OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08.2022 - 21.08.2022 r.

Bóg zapłać za sprzątanie naszych kościołów.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, za składane ofiary i wpłaty na konto parafialne. Kolekta ze święta Wniebowzięcia NMP będzie przeznaczona na potrzeby WTO, z przyszłej niedzieli - na potrzeby parafii.

Parafialną Radę Duszpasterską i Parafialną Radę Ekonomiczną zapraszam na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 na plebanii.

W poniedziałek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. W czasie Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Duchowe pielgrzymowanie podczas Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Jak duchowo pielgrzymować? Najpierw świadomie podjąć decyzję o duchowym pielgrzymowaniu, zaplanować na to czas i być gotowym na wyrzeczenia oraz wzbudzić intencję, która będzie mu towarzyszyła. Dobrze byłoby przystąpić także do sakramentu pokuty i pojednania, zadbać o codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz w nabożeństwach w swojej parafii. Zachęcamy ponadto do odmawiania modlitwy różańcowej czy Koronki do Bożego Miłosierdzia Bożego.
Warsztaty "LevelUp!" – 2. edycja. Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza młodych małżonków i narzeczonych na drugą edycję warsztatów „LevelUp!". Spotkania te w znacznym stopniu poszerzają treść kursów przedmałżeńskich i stawiają za cel pogłębienie rozwoju więzi i komunikacji małżeńskiej. Zaplanowano 13 regularnych spotkań, z których pierwsze odbędzie się w środę 5 października 2022 r. o godz. 19.00 w Ośrodku Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin w Nysie (DDF Nysa). Zapisy (do końca września) oraz więcej szczegółów na www.rodzinnanysa.pl.

Modlitwa za Synod „Adsumus Sancte Spiritus”
Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,
zgromadzeni w Imię Twoje.
Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach,
naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni,
nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.
Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy
i tego, co jest słuszne.
O to wszystko prosimy Ciebie,
który działasz w każdym miejscu i czasie,
w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków.

Amen.

Konto parafii: 59 88700005 2002 0199 4560 0001; tytuł wpłaty: Darowizna na cele kultu religijnego.

ODPUST W SKOROGOSZCZY