11 września 2022r

* Dzisiaj w Skorogoszczy przeżywamy Europejskie Dni Dziedzictwa. O godz. 15.00 w parku rozpoczęcie, następnie prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej; o 16.00 inscenizacja plenerowa – rekonstrukcja historyczna – Bractwo Rycerskie Zamku Będzin „Herold”. Od godz. 19.00 zabawa taneczna. W ramach EDD w kościele parafialnym wirtualne oprowadzanie przed Mszą św.
* Dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i Radzie Ekonomicznej za obecność podczas czwartkowego spotkania. Ufam, że ten czas będzie zaowocuje dobrą współpracą.
* Bóg zapłać wszystkim, którzy wyrazili swoje poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o zmianie niektórych przepisów Kodeksu Karnego w Polsce w „obronie chrześcijan”.
* W przyszłą niedzielę podczas popołudniowego nabożeństwa o godz. 16.00 odbędzie się wprowadzenia na Urząd Proboszcza w Skorogoszczy.
* W przyszłą niedzielę w Przeczy podziękowanie za tegoroczne plony – Dożynki. Dożynki Gminne 25 września w Mikolinie.
* We wtorek obchodzimy dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Fatimskiej na godz. 17.30. Proszę przynieść ze sobą świece.
* Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
* W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru w Sarepcie.
* Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę po wieczornej Mszy św. w kościele. (klasy VI, VII, VIII).
* W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się w do Pierwszej Komunii i spowiedzi świętej.
* Spotkanie chłopców, którzy chcą zostać ministrantami w sobotę o godz. 9.30 w kościele, dziewczynki chcące należeć do Grona Dzieci Maryi zapraszam na spotkanie w sobotę na godz. 10.00 do kościoła.
* Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii, za wszystkie zamówione intencje Mszy św. oraz dary na stół plebanijny dziękuję.
* Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszych kościołów. Za tydzień zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
* Dziękuję za posprzątanie naszych kościołów

Modlitwa za Synod „Adsumus Sancte Spiritus”
Stajemy przed Tobą, Duchu Święty,
zgromadzeni w Imię Twoje.
Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz;
zamieszkaj w naszych sercach,
naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni,
nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład.
Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę,
albo stronniczość wpływała na nasze działania.
Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność,
abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy
i tego, co jest słuszne.
O to wszystko prosimy Ciebie,
który działasz w każdym miejscu i czasie,
w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków.

Amen.

Konto parafii: 59 88700005 2002 0199 4560 0001; tytuł wpłaty: Darowizna na cele kultu religijnego.

ODPUST W SKOROGOSZCZY